Click for more products.
No products were found.

Pachet promo Hair Force One Sampon Profesional 1000ml si Lotiune 150ml Institut Claude Bell

Samponul pre-tratament Hair Force One anti-cadere si crestere a parului este o completare esentiala a lotiunii Hair Force One. Pentru femei si barbati.

Read moreShow less
Oferta limitata!:
225,90 lei pret 251,00 lei
-10%
Cod produs:
hf1-2sl-prof
Preferat0
Compara0
Adauga la dorinte
Ti-ai mai putea dori si....
Descriere

Pachetul Hair Force One de la Institut Claude Bell este format din:

1 x HF1 Sampon anti-cadere si crestere par profesional 1000ml

1 x HF1 Lotiune anti-cadere si crestere par 150ml

 

1) Samponul pre-tratament profesional Hair Force One anti-cadere si crestere a parului este o completare esentiala a lotiunii Hair Force One. Pentru femei si barbati.

Samponul Hair Force One a fost formulat special de catre echipa noastra de farmacisti pentru a ajuta la:

• reducerea caderii parului.

• accelerarea cresterii parului.

• marirea volumului parului.

• reducerea seboreei.

 

Sfaturi utilizare:

Samponul Hair Force One trebuie folosit de 2 - 3 ori pe saptamana in plus fata de utilizarea zilnica a lotiunii de par.

 

Compozitie:

Ingrijirea parului cu produsele Hair Force One – lotiune capilara si sampon anti-cadere, contin un ingredient activ puternic, Capigen, care ajuta la stoparea caderii parului. Dar, chiar si fara probleme cu caderea parului, produsele Hair Force One pot fi folosite chiar si pentru a face ca parul sa arate mai frumos si mai viguros.

Teste Clinice: * Teste clinice efectuate pe un grup de 10 voluntari cu varste cuprinse intre 26 si 50 de ani cu probleme de cadere a parului. Rezultatele negarantate, variabile in functie de utilizator. Testele clinice efectuate cu o formula apropiata continand substanta activa.

* Testele clinice efectuate asupra activului Capigen au subliniat:

• Scaderea activitatii seboreice de 62%.

• Izolarea caderii premature si / sau excesive a parului.

• Cresterea volumului capilar vizibil cu 69%.

• Stimularea si accelerarea cresterii parului cu 33%.

 

Ingrediente:

aqua (water), sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaïne, cocamide dea, hydrolyzed adansonia digitata extract, parfum (fragrance), glycerin, citric acid, dehydroacetic acid, benzyl alcohol, pentylene glycol, glycoproteins, sodium chloride, c.I. 19140, c.I. 42051.

 

Continut: 1 x tub de 1000 ml

 

 

Cod: 3700227707436

 

2) Lotiunea Hair Force One solutia noastra de reenergizare a parului. Reducere caderea parului si accelereaza cresterea parului. Pentru femei si barbati.

Lotiunea Hair Force One a fost special formulata de catre echipa noastra de farmacisti pentru a ajuta la:

• reducerea caderii parului.

• accelerarea cresterii parului.

• marirea volumului parului.

• reducerea seboreei.

 

Compozitie:

Ingrijirea parului cu produsele Hair Force One – lotiune capilara si sampon anti-cadere, contin un ingredient activ puternic, Capigen, care ajuta la stoparea caderii parului. Dar, chiar si fara probleme cu caderea parului, produsele Hair Force One pot fi folosite chiar si pentru a face ca parul sa arate mai frumos si mai viguros.

 

Teste Clinice:

* Teste clinice efectuate pe un grup de 10 voluntari cu varste cuprinse intre 26 si 50 de ani cu probleme de cadere a parului. Rezultatele negarantate, variabile in functie de utilizator. Testele clinice efectuate cu o formula apropiata continand substanta activa. * Testele clinice efectuate asupra activului Capigen au subliniat:

• Scaderea activitatii seboreice de 62%.

• Izolarea caderii premature si / sau excesive a parului.

• Cresterea volumului capilar vizibil cu 69%.

• Stimularea si accelerarea cresterii parului cu 33%.

 

Sfaturi in utilizare:

Se aplica lotiunea pentru par Hair Force One in plus fata de samponul Hair Force One in fiecare zi timp de o luna, direct pe scalpul pe care il masati usor pentru a facilita actiunea anti-cadere a parului. Nu clatiti. Lotiunea Hair Force One impotriva pierderii parului este suficienta pentru un tratament de doua luni. Pentru mai multa eficienta, utilizati samponul Hair Force One de 2-3 ori pe saptamana in timpul tratamentului.

 

Ingrediente: aqua (water), alcohol (denat), propylene glycol, ppg-1-peg-9 lauryl glycol ether, hydrolyzed soy protein, thuja occidentalis bark extract, pinus sylvestris bud extract, glycerin, 3-aminopropane sulfonic acid, sodium chondroitin sulfate, imidazolidinyl urea, trisodium edta, parfum (fragrance), pentylene glycol, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, sorbic acid, hexyl cinnamal, limonene, alpha-iso-methyl ionone, linalool.

 

Continut: 1 x spray 150 ml

 

Cod: 3700227707252

 

Cod pachet hair force one sampon+lotiune: hf1-2sl-prof

 

Cantitate: 1150 ml.

 

Read moreShow less
Detalii produs
hf1-2sl-prof

FIsier de date

Cantitate
150ml
1000 ml
Proprietati
Capigen
Beneficii
Anti-cadere par
Cresterea parului
Curatare
Volum par
Tip produs
Sampon
Tip par
Par fara volum
Par fragil
Par normal
Toate tipurile de par
Recenzii
Nu sunt comentarii

Lasa-ne o recenzie

  • Calitate:
  • Potrivire:
Descrie acest produs cat mai succint.
Incarcare imagini:
Trage aici imaginile sau click pentru incarcare.

Menu

Cod QR

Setari

Distribuie

Creeaza un cont pentru a salva articolele preferate

Autentificare

Creeaza-ti gratuit un cont pe site pentru a putea folosi listele de dorinte.

Autentificare